Przykład podejrzanej transakcji

W dniu 6.09.1998 .Tan Król zlecił przelanie kwoty 36 tys. zł na rachunek firmy Aache ner Handels Consulting w banku „City” w Coburgu (Niemcy) z tytułu zapłaty za towar (nr rachunku 000335).

W dniu 5.09.1998 klient banku PKD SA Mikołaj Bugaj przyszedł do oddziału z kolegą (też klient tego banku), aby wpłacić kwotę 30 tys. zł. Opuścił bank, gdy dowiedział się, że transakcja zostanie zarejestrowana. Wrócił tego samego dnia z kobietą, którą przedstawił jako swoją żonę i każde z nich dokonało wpłaty po 15 tys. zł na rachunek firmy „Opex” (nr rachunku 35555) z tytułu zapłaty za towar.

W dniu 5.09.1998 właściciel firmy „Rywal” przyprowadził kilku pracowników do banku „S”, a każdy z nich realizował czeki na kwoty od 5 do 10 tys. zl. Tego samego dnia właściciel firmy „Rywal” Mirosław Fido zlecił przelanie kwoty 50 tys. zł na rachunek firmy „Opex” Jana Króla.

W związku z powyższym proponuję poddać monitorowaniu transakcje realizowane przez Jana Króla oraz w związku z obsługą rachunku firmy „Opex” przez okres 6 miesięcy.

About The Author

admin

Leave a Reply